23-09-2014

26 września 2014 r. o godz. 17.00 w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu – pl. Strzegomski 2a – odbędzie się wystawa „Czarne vs Białe”. Na ekspozycję składają się zdjęcia wykonane metodą otworkową przez uczestników Klubu Aktywności Rozmaitych (KARnet) przy ul. Kruszwickiej 26/28 we Wrocławiu oraz Klubu przy ul. Grottgera z Poznania, którzy aktywnie działają w ramach aktywności Fotoprojekt.

Wystawa i prezentacja o fotografii otworkowej

Wernisaż rozpocznie się od przedstawienie autorów zdjęć, a są nimi młodzi ludzie: Michał Winiarski, Sylwia Klag, Alicja Kamińska oraz Aisza Krężołek którzy postanowili rozwijać swoją pasję do fotografii i dzielić się nią z innymi. Wystawa stanowi podsumowanie kilkumiesięcznej pracy, wspólnego wykonywania zdjęć i zdobywania wiedzy z dziedziny fotografii w ramach aktywności Fotoprojekt, która rozwinęła się w Klubie Aktywności Rozmaitych przy ul. Kruszwickiej we Wrocławiu.

Tematem przewodnim wernisażu jest miasto Wrocław oraz przestrzeń miejska. Michał, Sylwia, Alicja i Aisza zdecydowali się Wrocław uczynić głównym przedmiotem swoich fotografii, ponieważ jest to miasto, w którym mieszkają i jest im ono bliskie oraz dobrze znane.

Warsztaty z fotografii otworkowej

Osoby uczestniczące w wernisażu będą mogły wziąć udział w warsztatach z fotografii otworkowej prowadzonych przez autorów zdjęć. W części teoretycznej warsztatów przedstawione zostaną podstawowe informacje odnośnie fotografii otworkowej, natomiast w trakcie części praktycznej uczestnicy warsztatów będą mogli samodzielnie wykonać fotografie z wykorzystaniem tego typu techniki fotograficznej.

Zapraszamy!

Plan wydarzenia:
17.00 – 18.00 – wernisaż
18.00 – 19.00 – warsztaty fotografii otworkowej (grupa I)
19.00 – 20.00 – warsztaty fotografii otworkowej (grupa II)

Więcej informacji uzyskacie kontaktując się bezpośrednio z Klubem.